O nas

Inspektorat OTOZ Animals w Krośnie tworzy grupa osób, którym los zwierząt nie jest obojętny i którzy od dawna pomagają bezdomnym, skrzywdzonym zwierzętom. Teraz postanowili się połączyć i robić to razem.
W szkoleniu zorganizowanym przez inspektorów z siedziby głównej w Gdyni wzięło udział osiem osób. Wszyscy pozytywnie zaliczyli egzamin końcowy i otrzymali uprawnienia inspektora ds. ochrony zwierząt. Inspektorzy pełnią swoją funkcję społecznie, poświęcając na to swój wolny czas. Pomagają im ludzie, którzy, tak jak oni, nie potrafią przejść obojętnie obok cierpiącego zwierzęcia.

Ogólnopolskie Towarzystwoinspektorzy Ochrony Zwierząt OTOZ Animals zostało założone 3     października 2001 roku i jest stowarzyszeniem działającym na podstawie Ustawy prawo o stowarzyszeniach z dnia 7 kwietnia 1989 r. (Dz. Ustaw Nr 20 poz. 104 ze zm.).

OTOZ Animals uzyskało status organizacji pożytku publicznego. Krajowy Rejestr Sądowy nr 0000069730. Dzięki temu wszyscy, którzy chcą podarować naszym podopiecznym 1% swojego podatku, mogą nas wspierać.

OTOZ Animals utrzymuje kontakty międzynarodowe m.in. z World Society for Protectionof Animals, której jest członkiem. OTOZ współpracuje także z RSPCA i Compassion In World Farming.

Stowarzyszenie jest dobrowolnym, samorządnym trwałym zrzeszeniem o celach niezarobkowych. OTOZ Animals nie prowadzi działalności gospodarczej.

Nasze inspektoraty znajdują się w: Trójmieście, Warszawie, Bydgoszczy, Starogardzie Gdańskim, Tczewkonieie, Wejherowie, Kościerzynie, Słupsku, Dębicy, Oświęcimiu, Chrzanowie, Tarnowie, Częstochowie, Lublińcu, Giżycku, Barlinku, Braniewie, Elblągu, Koninie, Krośnie. W ubiegłym roku przeprowadziliśmy 2168 interwencji dotyczących niehumanitarnego traktowania zwierząt.

Stale prowadzimy kampanię „Adoptując mnie ratujesz mi życie”. W ubiegłym roku udało nam się uratować i znaleźć nowe domy dla 4141 psiaków i 1465 kotów. Prowadzimy działania związane z ochroną zwierząt gospodarskich. Interweniujemy w przypadkach okrucieństwa wobec zwierząt. Członkami OTOZ są osoby związane z ruchem ochrony zwierząt w ramach lokalnych organizacji, kierownicy i pracownicy schronisk, znający z praktyki potrzeby bezdomnych zwierząt oraz lekarze weterynarii.

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals od 2002 roku jest członkiem Światowej Organizacji Ochrony Zwierząt WSPA z siedzibą w Londynie, skupiającej ponad 400 organizacji z 70 krajów w świecie.

Więcej o Towarzystwie na: http://www.otoz.pl

Reklamy