Psy do adopcji

TOPCIA

Topcia to młodziutka sunia, która w największe mrozy dzielnie opiekowała się swoimi maluchami i próbowała je ogrzać swoim drobnym, chudym ciałkiem… Pilnie szukamy dla niej domu stałego. Jest malutka i drobna, niewiele większa od swoich dzieci. Topcia przebywa w domu tymczasowym.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/pg/OTOZ-Animals-Krosno-132285966959527/photos/?tab=album&album_id=644299095758209

Kontakt: 730 083 793

——————————————————————————————

GRASZKA

Graszka to śliczna, delikatna suczka. Bardzo lgnie do człowieka, wykorzystuje każdą chwilę, by wdrapać się na kolana. Dogaduje się z innymi psami. Jeszcze niepewnie czuje się na smyczy, co widać na zdjęciach.
Graszka przebywa w gminnym kojcu w okolicach Krosna.
Bardzo prosimy o dom tymczasowy dla suni.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/pg/OTOZ-Animals-Krosno-132285966959527/photos/?tab=album&album_id=644589919062460

Kontakt: 730 083 793

——————————————————————————————-

TINA

„Tina, zabiorę cię stąd” tak szeptałam i sobie i jej do ucha kiedy podczas interwencji głaskałam po psim szkieleciku, kiedy luzowałam zaciśniętą maksymalnie obrożę przy łańcuchu, kiedy patrzyłam w te zrezygnowane oczy… Takie są często interwencje – najstraszniejsze kiedy bezradne… tym razem pomoc Tinie zajęła nam rok ale w końcu udało się. Jest w bezpiecznym kojcu i teraz najpilniejsze to znaleźć dla niech choć tymczasowy dom. Interwencja z Tiną zaczęła się rok temu – wtedy usłyszeliśmy że „teraz i tak wygląda dobrze” bo kilka miesięcy temu urodziła, jej szczenięta zostały utopione, a ona wykrwawiała się, nie jadła, chorowała i była bliska śmierci. Nie udzielono jej żadnej pomocy weterynaryjnej więc cudem zaczęło wracać do niej życie. Wróciła by nadal wisieć na łańcuchu przy miskach w których jedynie mogła pojawić się kasza, bo właścicielka nie widziała sensu żywić inaczej. Zrobiliśmy wszystko żeby zobaczył Tinę weterynarz, gmina, policja, gdyż właścicielka nie chciała jej oddać… Niestety mimo pism i wniosków urzędniczych nie udało się, nawet prokuratura umorzyła sprawę. Byliśmy bezsilni. Dopiero teraz, kiedy guz z listwy mlecznej urósł tak strasznie, właścicielka pod presją naszą i Gminy Chorkówka (tu wielkie podziękowania Pani Agnieszce B.) oddała sunię.
Obecnie Tina przebywa w kojcu i czeka na dom tymczasowy, w którym mogłaby dojść do siebie po czekającej ją ciężkiej operacji. Pierwsze badania już przeprowadziliśmy ale czekamy na miejsce dla niej.
Tinka jest około 6 letnią suczką w typie husky. Bardzo spokojna i łagodna, jakby świadoma swoich ciężkich przeżyć. W samochodzie jeździ bez kłopotów, na smyczy także jest grzeczna. Jest cudną i bezproblemową sunią.

Tina przeszła pod naszą opiekę, na nasz koszt będzie leczona i my będziemy szukać dla niej domu.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/pg/OTOZ-Animals-Krosno-132285966959527/photos/?tab=album&album_id=644817075706411

————————————————————————————

MIGOTKA

15726405_633804103474375_3392310917869801352_n

MIGOTKA to ostatnia z czwórki rodzeństwa, dla którego pomagaliśmy znaleźć nowe domy. Została tylko ona. W tej chwili ma około 2 miesięcy. Gdy dorośnie będzie raczej niewielkim pieskiem. Migotka przebywa w Krośnie.
Kontakt w sprawie adopcji: 600 548 706

—————————————————————————————–

DOLI

Doli do przytuliska trafiła 2.01.2017 z ul zielonej. W stanie skrajnego lęku, przerażenia i wycofania. Im bardziej poznajemy Dolinkę, tym bardziej utwierdzamy się w przekonaniu, że zachowywała się bardzo racjonalnie. Bo niby jak ma się zachować pies – pies który pełen nadziei, ufający, kochający swojego człowieka nagle zostaje okrutnie skrzywdzony poprzez porzucenie? Bo niby dlaczego ma po raz kolejny zaufać człowiekowi, do tego nieznanemu? Z Doli się nie spieszymy, sunia w swoim tempie otwiera się na człowieka. Jest bardzo łagodna, troszkę ciekawska i mega cierpliwa 🙂 Bez zająknięcia daje się wyczesać a podczas czesania niezdarnie wgramoliła nam się na kolanka 🙂 Doli to jamnikowata długość psa, dobrze odkarmiona postura, wysokość między kolanowołydkowa i sierść miękka jak puszek 🙂 Na smyczy nie ciągnie, idzie powolutku za człowiekiem chociaż i chwile wesołego przeciągania się czy podbiegania też już pojawiają się coraz częściej 🙂 Szukamy Dolusi domku spokojnego, cierpliwego. Domku, który zrozumie, że pies porzucony to pies ze złamanym sercem, które nie zawsze goi się szybko 😦 Doli prosi o udostępnienia. Zapraszamy do adopcji: 783 258 425

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/pg/adopcjekrosno/photos/?tab=album&album_id=730657993760485

(* zdjęcia i tekst z „Psy Do Adopcji Krosno”)

——————————————————————————————-

NERO

Nero to młody, średniej wielkości samiec. Ma w sobie spore pokłady energii i jeszcze większe miłości. Kontakt z człowiekiem uwielbia, inne psy toleruje. Grzecznie spaceruje na smyczy. Mimo tego że wydaje się być psem idealnym, dobrze wychowanym to jednak samotność w kojcu bardzo go dobija 😦 Pilnie poszukujemy właściciela. Nero trafił do przytuliska 2.01.2017 z ul naftowej. Prosimy właściciela o kontakt: 13 432 04 14.

(* zdjęcia i tekst z „Psy Do Adopcji Krosno”)

——————————————————————————————–

BAMBO

Bambo przebywa w przytulisku od 5.01.2017. Wyglądał na zadbanego psiaka więc sądziliśmy, że właściciel szybko się odnajdzie. Mija 10 dzień a Bamboszek nadal siedzi samotnie w kojcu. To mikropies czyli tzw kieszonkowiec 🙂 Jest malutki i bardzo kudłaty. Milusi pieszczoszek, spragniony kontaktu z człowiekiem. Ma w sobie dużo energii i optymizmu. Suczki bardzo lubi, samce toleruje aczkolwiek w kaszę nie da sobie dmuchać. Na smyczy nie ciągnie, chętnie nawiązuje kontakt z przewodnikiem. Nie zaobserwowaliśmy by miał jakikolwiek problem z dziećmi, z obiektami szybko poruszającymi się czy z mijanymi psami na spacerze. Polecamy maluszka do adopcji. 783 258 425.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/pg/adopcjekrosno/photos/?tab=album&album_id=730659970426954

(* zdjęcia i tekst z „Psy Do Adopcji Krosno”)

——————————————————————————————–

ZDZISIO

Zdzisio jest w krośnieńskim przytulisku od 7.12.2016. Wyłapany został na ul białobrzeskiej. To dojrzały samiec z duszą wiecznego dziecka. Taki prosty chłopak. Wnioskujemy, że dotychczas mieszkał na łańcuchu a na pewno na zewnątrz. Jednak pomimo braku uroku osobistego, swojej prostoty czy szczeniaczkowego postrzegania świata jest psem naprawdę godnym poświęcenia uwagi. Wszyscy odwiedzający szybko go mijają bo średnio-duży, kundlowaty… nie wiele osób chce się przy nim zatrzymać i tym samym pozbawiają się możliwości dostrzeżenia „skundlonego cudu”. Choć ma wygląd pospolitego burka to klapnięte uszka i jego mądre spojrzenie sprawiają, że nie można przejść obok niego obojętnie. Gdy się przy nim zatrzymujemy dostrzegamy dużo więcej niż „nic specjalnego”. Zdzisio to taki nasz „malutki cud” – jest niczym dziecko – taki prosty, komunikatywny, radujący się z byle powodu. Chociaż ślady otarć na szyi świadczą o tym, że ktoś kiedyś go skrzywdził on bardzo chce na nowo zaufać człowiekowi. Dla Zdzisia szukamy domu z ogrodem – to co Zdzisio uwielbia najbardziej to wolny wybieg – a pilnuje posesji że ho ho! Nie przeszkadzają mu niskie temperatury. Jest szczęśliwy w tedy kiedy może biegać swobodnie a jednocześnie ma przy sobie człowieka, takiego na zawsze. Powolutku ogarniamy chodzenie na smyczy – lekko ciągnie ale dziwić się nie będziemy bo jest tak ciekawy świata, chłonie go każdym zmysłem, ze aż serce mięknie i nogi same puszczają się pędem za Zdzichem by przez tą krótką chwilę, którą możemy poświęcić mu na spacery chłonął i nacieszył się „nowym” światem! Zdzisio chciałby opuścić kojec, spędzić zimę i święta w domu, z człowiekiem. Prosimy o udostępnianie Zdzisia. Właściciela prosimy o kontakt Straż Miejska 13 432 04 14 Osoby chętne poznać na żywo Zdzisia i dać mu nowy domek zapraszamy do kontaktowania się: 783 258 425.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/pg/adopcjekrosno/photos/?tab=album&album_id=716126308546987

(* zdjęcia i tekst z „Psy Do Adopcji Krosno”)

———————————————————————————————-

BOLUŚ

5.12.2016 z ul Żwirka i Wigury do przytuliska trafił pies w typie teriera. Boluś to młody samiec w typie teriera niemieckiego. Bardzo nas dziwi, że Bolusiem nikt się nie interesuje bo to istna perełka. Na smyczy spaceruje idealnie, nie ciągnie, nie interesują go inne psy za ogrodzeniami, nie goni samochodów, nie zaczepia ludzi. Nie węszy zbyt mocno, nie znaczy terenu. Boluś jest bardzo przyjacielski, kontaktowy i posłuszny. Dogaduje się z suczkami, z samcami unika konfliktów. Ten wesoły terierek, jest psem ogromnie oddanym – pomimo, że w przytulisku spędził ponad miesiąc nadal tęsknie wygląda swojego byłego opiekuna. Ale my dla Bolusia szukamy nowego domu – domu, który już na zawsze otoczy go opieką i nie pozwoli by tęsknił kiedykolwiek więcej. Osoby chętne poznać na żywo Bolusia i dać mu nowy domek zapraszamy do kontaktowania się: 783 258 425

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/pg/adopcjekrosno/photos/?tab=album&album_id=716118758547742

(* zdjęcia i tekst z „Psy Do Adopcji Krosno”)

———————————————————————————————————

ZEFIR

Zefir to 8 miesięczny, wesoły pies w typie teriera. Uwielbia ludzi i inne psy, jest pełen pozytywnej energii. Ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie. Będzie psiakiem średniej wielkości, mniej więcej do kolana ( obecnie waży 18 kg).
Został zaszczepiony i odrobaczony.
Pies przebywa w Krośnie.
Kontakt w sprawie adopcji: 730 083 793

———————————————————————————————–

BELUŚ

Beluś to średniej wielkości samiec o nietypowym umaszczeniu. Trafił do przytuliska z ul polnej. Nie narzuca się obcym osobom a u tych, których zna domaga się głaskania. Nie nazbyt długiego, czułego raczej stonowanego, spokojnego dotyku. Nie ma w sobie nadmiaru energii, na spacerze lekko ciągnie na smyczy jednak jest to delikatne ciągnięcie. Podczas spacerowania nie marnuje czasu, nawet na postojach człapie i człapie – jakby bał się zatrzymać. Grzecznie jeździ samochodem. Preferowany dom bez innych psów, w szczególności samców.

Belaa piękne zdjęcia zawdzięcza fotografiazwierzat.com za co serdecznie dziękujemy.

Kontakt w sprawie adopcji: 783 258 425

(* zdjęcia i tekst z „Psy Do Adopcji Krosno”)

—————————————————————————————————–

KROPKA

Kropka to suczka, która przebywa w gospodarstwie rolnym w Poraju. Ponieważ jej właściciel posiada już kilka psów poprosił nas o znalezienie jej domu. Kropka ma 6 miesięcy i jest gotowa do adopcji. Telefon kontaktowy w tej sprawie:730 083 793

Więcej zdjęć: https://web.facebook.com/132285966959527/photos/?tab=album&album_id=604864439701675

———————————————————————————————–

DODI

Dodi to malutki około 7 letni psiak. Całe swoje życie spędził na łańcuchu. Jest pogodny i aktywny. Dopiero zaczyna swoją przygodę ze smyczą dlatego troszkę ciągnie.
Wobec innych psów z początku jest trochę dominujący i kontrolujący. Ma duża potrzebę znaczenia terenu, jednak może to być spowodowane obecnością innych psów w przytulisku i kojcem.
Zapraszamy chętnych do adopcji tego super psiaka!

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.495244750635145.1073741842.460048810821406&type=3

(* zdjęcia i tekst z „Psy Do Adopcji Krosno”)

—————————————————————————————————-

PSY DO ADOPCJI KROSNO

https://www.facebook.com/adopcjekrosno/

—————————————————————————-

PSY DO ADOPCJI- SCHRONISKO „WESOŁY KUNDELEK” W LESKU

https://www.facebook.com/wesolykundelek

—————————————————————————

PSY DO ADOPCJI- JASŁO

https://www.facebook.com/psydoadopcjijaslo/photos_albums

—————————————————————————

PSY DO ADOPCJI- AZYL U MAJKI- WYSOKA STRZYŻOWSKA

https://www.facebook.com/AzylUMajki/photos_albums

—————————————————————————