Psy do adopcji

KOREK

Szczeniaczek- odebrany podczas interwencji.

Więcej informacji: https://web.facebook.com/OTOZ-Animals-Krosno-132285966959527/photos/?tab=album&album_id=654053788116073

——————————————————————————————————

KORA

Kora- suczka z interwencji przeprowadzone przez naszych inspektorów.

Więcej informacji: https://web.facebook.com/OTOZ-Animals-Krosno-132285966959527/photos/?tab=album&album_id=654053788116073

————————————————————————————————————————

SZCZENIACZKI

Dziękujemy serdecznie pani Beacie oraz jej zwierzolubnej rodzinie za tymczasowe przygarnięcie maluszków.
Pieski mają obecnie około 3 miesięcy.
Docelowo powinny być średniej wielkości, max. do kolana.
Zostały przebadane przez weterynarza, maja założone książeczki zdrowia, Dostały tabletki na odrobaczenie oraz preparat na pchły, który zostanie zaaplikowany po porządnej kąpieli.
Tymczasowi opiekunowie mają zostać „rodzicami chrzestnymi” i nadać im imiona. Czekamy również na zdjęcia czyściutkich i pachnących kuleczek.

Kontakt w sprawie adopcji: 730 083 793

Więcej zdjęć: https://web.facebook.com/OTOZ-Animals-Krosno-132285966959527/photos/?tab=album&album_id=654672404720878

——————————————————————————————-

ARON

Aron trafił do przytuliska 16.01.2017 z ul Wieniawskiego. Wcześniej jednak był widywany na niemal każdej ul w Krośnie. To starszy piesek, praktycznie ślepy. Sytuacja z węchem też nie jest lepsza. Prosimy o pomoc w znalezieniu właściciela Aronka – może ktoś go rozpoznaje? ktoś go gdzieś widywał? Aronek ma problem z tylnymi łapkami. Pobyt w kojcu w żaden sposób mu nie pomoże dlatego pilnie szukamy właściciela. Jeśli właściciel się nie znajdzie to Aronek na już będzie potrzebował dt bądź ds!

Kontakt: 13 432 04 14 783 258 425

(* zdjęcia i tekst z „Psy Do Adopcji Krosno”)

Aron przebywa w krośnieńskim przytulisku.

——————————————————————————————

GRASZKA

Graszka to młodziutka, około 1,5 roczna sunia. Jest malutka, waży 7,5 kg. Grzecznie przesypia całą noc na swoim posłaniu, wzorowo zachowuje czystość w mieszkaniu, nie broi. Dogaduje się z psem rezydentem, choć gdy ten próbuje dobrać się do jej miski lub zabawki potrafi pokazać zęby. Bardzo często domaga się uwagi człowieka, przy każdej okazji rozkłada się do góry brzuchem i czeka na głaskanie. Graszka została zaszczepiona, odrobaczona i wysterylizowana. Przebywa w domu tymczasowym w Krośnie.

Kontakt w sprawie adopcji: 730 083 793

——————————————————————————————-

TINA

„Tina, zabiorę cię stąd” tak szeptałam i sobie i jej do ucha kiedy podczas interwencji głaskałam po psim szkieleciku, kiedy luzowałam zaciśniętą maksymalnie obrożę przy łańcuchu, kiedy patrzyłam w te zrezygnowane oczy… Takie są często interwencje – najstraszniejsze kiedy bezradne… tym razem pomoc Tinie zajęła nam rok ale w końcu udało się. Jest w bezpiecznym kojcu i teraz najpilniejsze to znaleźć dla niech choć tymczasowy dom. Interwencja z Tiną zaczęła się rok temu – wtedy usłyszeliśmy że „teraz i tak wygląda dobrze” bo kilka miesięcy temu urodziła, jej szczenięta zostały utopione, a ona wykrwawiała się, nie jadła, chorowała i była bliska śmierci. Nie udzielono jej żadnej pomocy weterynaryjnej więc cudem zaczęło wracać do niej życie. Wróciła by nadal wisieć na łańcuchu przy miskach w których jedynie mogła pojawić się kasza, bo właścicielka nie widziała sensu żywić inaczej. Zrobiliśmy wszystko żeby zobaczył Tinę weterynarz, gmina, policja, gdyż właścicielka nie chciała jej oddać… Niestety mimo pism i wniosków urzędniczych nie udało się, nawet prokuratura umorzyła sprawę. Byliśmy bezsilni. Dopiero teraz, kiedy guz z listwy mlecznej urósł tak strasznie, właścicielka pod presją naszą i Gminy Chorkówka (tu wielkie podziękowania Pani Agnieszce B.) oddała sunię.
Obecnie Tina przebywa w kojcu i czeka na dom tymczasowy, w którym mogłaby dojść do siebie po czekającej ją ciężkiej operacji. Pierwsze badania już przeprowadziliśmy ale czekamy na miejsce dla niej.
Tinka jest około 6 letnią suczką w typie husky. Bardzo spokojna i łagodna, jakby świadoma swoich ciężkich przeżyć. W samochodzie jeździ bez kłopotów, na smyczy także jest grzeczna. Jest cudną i bezproblemową sunią.

Tina przeszła pod naszą opiekę, na nasz koszt będzie leczona i my będziemy szukać dla niej domu.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/pg/OTOZ-Animals-Krosno-132285966959527/photos/?tab=album&album_id=644817075706411

—————————————————————————————–

NERO

Nero to młody, średniej wielkości samiec. Ma w sobie spore pokłady energii i jeszcze większe miłości. Kontakt z człowiekiem uwielbia, inne psy toleruje. Grzecznie spaceruje na smyczy. Mimo tego że wydaje się być psem idealnym, dobrze wychowanym to jednak samotność w kojcu bardzo go dobija 😦 Pilnie poszukujemy właściciela. Nero trafił do przytuliska 2.01.2017 z ul naftowej. Prosimy właściciela o kontakt: 13 432 04 14.

(* zdjęcia i tekst z „Psy Do Adopcji Krosno”)

Nero przebywa w krośnieńskim przytulisku.

——————————————————————————————–

BAMBO

Bambo przebywa w przytulisku od 5.01.2017. Wyglądał na zadbanego psiaka więc sądziliśmy, że właściciel szybko się odnajdzie. Mija 10 dzień a Bamboszek nadal siedzi samotnie w kojcu. To mikropies czyli tzw kieszonkowiec 🙂 Jest malutki i bardzo kudłaty. Milusi pieszczoszek, spragniony kontaktu z człowiekiem. Ma w sobie dużo energii i optymizmu. Suczki bardzo lubi, samce toleruje aczkolwiek w kaszę nie da sobie dmuchać. Na smyczy nie ciągnie, chętnie nawiązuje kontakt z przewodnikiem. Nie zaobserwowaliśmy by miał jakikolwiek problem z dziećmi, z obiektami szybko poruszającymi się czy z mijanymi psami na spacerze. Polecamy maluszka do adopcji. 783 258 425.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/pg/adopcjekrosno/photos/?tab=album&album_id=730659970426954

(* zdjęcia i tekst z „Psy Do Adopcji Krosno”)

Bambo przebywa w krośnieńskim przytulisku.

——————————————————————————————–

ZDZISIO

Zdzisio jest w krośnieńskim przytulisku od 7.12.2016. Wyłapany został na ul białobrzeskiej. To dojrzały samiec z duszą wiecznego dziecka. Taki prosty chłopak. Wnioskujemy, że dotychczas mieszkał na łańcuchu a na pewno na zewnątrz. Jednak pomimo braku uroku osobistego, swojej prostoty czy szczeniaczkowego postrzegania świata jest psem naprawdę godnym poświęcenia uwagi. Wszyscy odwiedzający szybko go mijają bo średnio-duży, kundlowaty… nie wiele osób chce się przy nim zatrzymać i tym samym pozbawiają się możliwości dostrzeżenia „skundlonego cudu”. Choć ma wygląd pospolitego burka to klapnięte uszka i jego mądre spojrzenie sprawiają, że nie można przejść obok niego obojętnie. Gdy się przy nim zatrzymujemy dostrzegamy dużo więcej niż „nic specjalnego”. Zdzisio to taki nasz „malutki cud” – jest niczym dziecko – taki prosty, komunikatywny, radujący się z byle powodu. Chociaż ślady otarć na szyi świadczą o tym, że ktoś kiedyś go skrzywdził on bardzo chce na nowo zaufać człowiekowi. Dla Zdzisia szukamy domu z ogrodem – to co Zdzisio uwielbia najbardziej to wolny wybieg – a pilnuje posesji że ho ho! Nie przeszkadzają mu niskie temperatury. Jest szczęśliwy w tedy kiedy może biegać swobodnie a jednocześnie ma przy sobie człowieka, takiego na zawsze. Powolutku ogarniamy chodzenie na smyczy – lekko ciągnie ale dziwić się nie będziemy bo jest tak ciekawy świata, chłonie go każdym zmysłem, ze aż serce mięknie i nogi same puszczają się pędem za Zdzichem by przez tą krótką chwilę, którą możemy poświęcić mu na spacery chłonął i nacieszył się „nowym” światem! Zdzisio chciałby opuścić kojec, spędzić zimę i święta w domu, z człowiekiem. Prosimy o udostępnianie Zdzisia. Właściciela prosimy o kontakt Straż Miejska 13 432 04 14 Osoby chętne poznać na żywo Zdzisia i dać mu nowy domek zapraszamy do kontaktowania się: 783 258 425.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/pg/adopcjekrosno/photos/?tab=album&album_id=716126308546987

(* zdjęcia i tekst z „Psy Do Adopcji Krosno”)

Zdzisio przebywa w krośnieńskim przytulisku.

———————————————————————————————————

ZEFIR

Zefir to 8 miesięczny, wesoły pies w typie teriera. Uwielbia ludzi i inne psy, jest pełen pozytywnej energii. Ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie. Będzie psiakiem średniej wielkości, mniej więcej do kolana ( obecnie waży 18 kg).
Został zaszczepiony i odrobaczony.
Pies przebywa w Krośnie.
Kontakt w sprawie adopcji: 730 083 793

———————————————————————————————–

BELUŚ

Beluś to średniej wielkości samiec o nietypowym umaszczeniu. Trafił do przytuliska z ul polnej. Nie narzuca się obcym osobom a u tych, których zna domaga się głaskania. Nie nazbyt długiego, czułego raczej stonowanego, spokojnego dotyku. Nie ma w sobie nadmiaru energii, na spacerze lekko ciągnie na smyczy jednak jest to delikatne ciągnięcie. Podczas spacerowania nie marnuje czasu, nawet na postojach człapie i człapie – jakby bał się zatrzymać. Grzecznie jeździ samochodem. Preferowany dom bez innych psów, w szczególności samców.

Belaa piękne zdjęcia zawdzięcza fotografiazwierzat.com za co serdecznie dziękujemy.

Kontakt w sprawie adopcji: 783 258 425

(* zdjęcia i tekst z „Psy Do Adopcji Krosno”)

Beluś przebywa w krośnieńskim przytulisku.

—————————————————————————————————–

KROPKA

Kropka to suczka, która przebywa w gospodarstwie rolnym w Poraju. Ponieważ jej właściciel posiada już kilka psów poprosił nas o znalezienie jej domu. Kropka ma 6 miesięcy i jest gotowa do adopcji. Telefon kontaktowy w tej sprawie:730 083 793

Więcej zdjęć: https://web.facebook.com/132285966959527/photos/?tab=album&album_id=604864439701675

———————————————————————————————–

DODI

Dodi to malutki około 7 letni psiak. Całe swoje życie spędził na łańcuchu. Jest pogodny i aktywny. Dopiero zaczyna swoją przygodę ze smyczą dlatego troszkę ciągnie.
Wobec innych psów z początku jest trochę dominujący i kontrolujący. Ma duża potrzebę znaczenia terenu, jednak może to być spowodowane obecnością innych psów w przytulisku i kojcem.
Zapraszamy chętnych do adopcji tego super psiaka!

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.495244750635145.1073741842.460048810821406&type=3

(* zdjęcia i tekst z „Psy Do Adopcji Krosno”)

Dodi przebywa w krośnieńskim przytulisku.

—————————————————————————————————-

PSY DO ADOPCJI KROSNO

https://www.facebook.com/adopcjekrosno/

—————————————————————————-

PSY DO ADOPCJI- SCHRONISKO „WESOŁY KUNDELEK” W LESKU

https://www.facebook.com/wesolykundelek

—————————————————————————

PSY DO ADOPCJI- JASŁO

https://www.facebook.com/psydoadopcjijaslo/photos_albums

—————————————————————————

PSY DO ADOPCJI- AZYL U MAJKI- WYSOKA STRZYŻOWSKA

https://www.facebook.com/AzylUMajki/photos_albums

—————————————————————————