Psy do adopcji

BETI

Beti trafiła do przytuliska 21.03.2017 z ul Baczyńskiego. Lekko przestraszona nową sytuacją czeka na swojego Pana. Suczka na pewno mieszkała w domu/mieszkaniu. Wzorowo zachowuje czystość w kojcu. Jest wesoła i łagodna. Spragniona kontaktu z człowiekiem. Właściciel prosimy o kontakt: 13 432 04 14 Osoby zainteresowana adopcją suczki gdy właściciel się nie znajdzie prosimy o kontakt 783 258 425

Album Beti: https://web.facebook.com/pg/adopcjekrosno/photos/?tab=album&album_id=772656382893979

(* zdjęcia i tekst z „Psy Do Adopcji Krosno”)

Beti przebywa w krośnieńskim przytulisku.

————————————————————————————————————————————————————————————————————–

DEIZI

Minęło 14 dni a Deizi nadal jest obecna w przytuliskowym kojcu. To smutne, że nikt nie szukał tej wspaniałej suczki. Deizi to młoda, wesoła sunia. Z lękliwej, brązowej panny staje się wspaniałym psem. Jest czujna ale rozważna. Nie robi niczego pod wpływem emocji. Grzecznie jeździ w samochodzie, na smyczy spaceruje poprawnie. Dzięki ćwiczeniom suczka nabiera pewności siebie w kontakcie z nowo poznanymi osobami i po obwąchaniu nadstawia się do miziania. Jest bardzo pojętna – nauczyła się kilku komend i na tym nie poprzestaje, dalej ostro trenuje. Łatwo nawiązuje kontakt z przewodnikiem. Kontakt z psami ze względu na kwarantannę był ograniczony. Z samcami dogaduje się poprawnie, z suczkami nie wiemy. Na zdjęciach z białym cudnym misiem, wspólnie ćwiczyli i się bawili. Dziękujemy za możliwość resocjalizacji suni. Kontakt: 783 258 425 Nowi właściciele mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy Kumpel – Szkolenie Psów

Deizi trafiła do przytuliska 14.03.2017 z ul białobrzeskiej. To średniej wielkości, pięknie umaszczona sunia. W momencie wyłapania miała na sobie czarną obrożę. Suczka ma około 5 lat. Początkowo przerażona i wycofana jednak powolutku zaczyna się otwierać i nieśmiało podchodzić do człowieka. Suczka czeka na właściciela a jeśli ten się nie znajdzie będzie do adopcji. Kontakt: 783 258 425 Nowi właściciele mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy Kumpel – Szkolenie Psów

Album Deizi: https://web.facebook.com/pg/adopcjekrosno/photos/?tab=album&album_id=770859096407041

(* zdjęcia i tekst z „Psy Do Adopcji Krosno”)

Deizi przebywa w krośnieńskim przytulisku.

——————————————————————————————————————————————————————————————–

ODI

Nasi inspektorzy podczas piątkowej interwencji natknęli się na Odiego. Jest to około roczny pies, który zamiast żyć w kontakcie z człowiekiem został uwiązany na łańcuchu. Nie ma nawet porządnej budy. Poprzez betonowy wlot Odi wchodzi do czegoś w rodzaju komórki. Zamiast beztrosko biegać Odi tkwi uwiązany w zupełnej samotności.Kiedy na prośbę naszych inspektorów zostaje odpięty z łańcucha, widać jak bardzo brakuje mu kontaktu z człowiekiem. Właścicielka zgodziła się oddać Odiego, dlatego pilnie szukamy dla niego domu stałego lub tymczasowego.
Telefon w tej sprawie 730 083 793

————————————————————————————————————————————————–

ARON

Aron trafił do przytuliska 16.01.2017 z ul Wieniawskiego. Wcześniej jednak był widywany na niemal każdej ul w Krośnie. To starszy piesek, praktycznie ślepy. Sytuacja z węchem też nie jest lepsza. Prosimy o pomoc w znalezieniu właściciela Aronka – może ktoś go rozpoznaje? ktoś go gdzieś widywał? Aronek ma problem z tylnymi łapkami. Pobyt w kojcu w żaden sposób mu nie pomoże dlatego pilnie szukamy właściciela. Jeśli właściciel się nie znajdzie to Aronek na już będzie potrzebował dt bądź ds!

Kontakt: 13 432 04 14 783 258 425

(* zdjęcia i tekst z „Psy Do Adopcji Krosno”)

Aron przebywa w krośnieńskim przytulisku.

——————————————————————————————-

TINA

„Tina, zabiorę cię stąd” tak szeptałam i sobie i jej do ucha kiedy podczas interwencji głaskałam po psim szkieleciku, kiedy luzowałam zaciśniętą maksymalnie obrożę przy łańcuchu, kiedy patrzyłam w te zrezygnowane oczy… Takie są często interwencje – najstraszniejsze kiedy bezradne… tym razem pomoc Tinie zajęła nam rok ale w końcu udało się. Jest w bezpiecznym kojcu i teraz najpilniejsze to znaleźć dla niech choć tymczasowy dom. Interwencja z Tiną zaczęła się rok temu – wtedy usłyszeliśmy że „teraz i tak wygląda dobrze” bo kilka miesięcy temu urodziła, jej szczenięta zostały utopione, a ona wykrwawiała się, nie jadła, chorowała i była bliska śmierci. Nie udzielono jej żadnej pomocy weterynaryjnej więc cudem zaczęło wracać do niej życie. Wróciła by nadal wisieć na łańcuchu przy miskach w których jedynie mogła pojawić się kasza, bo właścicielka nie widziała sensu żywić inaczej. Zrobiliśmy wszystko żeby zobaczył Tinę weterynarz, gmina, policja, gdyż właścicielka nie chciała jej oddać… Niestety mimo pism i wniosków urzędniczych nie udało się, nawet prokuratura umorzyła sprawę. Byliśmy bezsilni. Dopiero teraz, kiedy guz z listwy mlecznej urósł tak strasznie, właścicielka pod presją naszą i Gminy Chorkówka (tu wielkie podziękowania Pani Agnieszce B.) oddała sunię.
Obecnie Tina przebywa w kojcu i czeka na dom tymczasowy, w którym mogłaby dojść do siebie po czekającej ją ciężkiej operacji. Pierwsze badania już przeprowadziliśmy ale czekamy na miejsce dla niej.
Tinka jest około 6 letnią suczką w typie husky. Bardzo spokojna i łagodna, jakby świadoma swoich ciężkich przeżyć. W samochodzie jeździ bez kłopotów, na smyczy także jest grzeczna. Jest cudną i bezproblemową sunią.

Tina przeszła pod naszą opiekę, na nasz koszt będzie leczona i my będziemy szukać dla niej domu.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/pg/OTOZ-Animals-Krosno-132285966959527/photos/?tab=album&album_id=644817075706411

—————————————————————————————–

ZDZISIO

Zdzisio jest w krośnieńskim przytulisku od 7.12.2016. Wyłapany został na ul białobrzeskiej. To dojrzały samiec z duszą wiecznego dziecka. Taki prosty chłopak. Wnioskujemy, że dotychczas mieszkał na łańcuchu a na pewno na zewnątrz. Jednak pomimo braku uroku osobistego, swojej prostoty czy szczeniaczkowego postrzegania świata jest psem naprawdę godnym poświęcenia uwagi. Wszyscy odwiedzający szybko go mijają bo średnio-duży, kundlowaty… nie wiele osób chce się przy nim zatrzymać i tym samym pozbawiają się możliwości dostrzeżenia „skundlonego cudu”. Choć ma wygląd pospolitego burka to klapnięte uszka i jego mądre spojrzenie sprawiają, że nie można przejść obok niego obojętnie. Gdy się przy nim zatrzymujemy dostrzegamy dużo więcej niż „nic specjalnego”. Zdzisio to taki nasz „malutki cud” – jest niczym dziecko – taki prosty, komunikatywny, radujący się z byle powodu. Chociaż ślady otarć na szyi świadczą o tym, że ktoś kiedyś go skrzywdził on bardzo chce na nowo zaufać człowiekowi. Dla Zdzisia szukamy domu z ogrodem – to co Zdzisio uwielbia najbardziej to wolny wybieg – a pilnuje posesji że ho ho! Nie przeszkadzają mu niskie temperatury. Jest szczęśliwy w tedy kiedy może biegać swobodnie a jednocześnie ma przy sobie człowieka, takiego na zawsze. Powolutku ogarniamy chodzenie na smyczy – lekko ciągnie ale dziwić się nie będziemy bo jest tak ciekawy świata, chłonie go każdym zmysłem, ze aż serce mięknie i nogi same puszczają się pędem za Zdzichem by przez tą krótką chwilę, którą możemy poświęcić mu na spacery chłonął i nacieszył się „nowym” światem! Zdzisio chciałby opuścić kojec, spędzić zimę i święta w domu, z człowiekiem. Prosimy o udostępnianie Zdzisia. Właściciela prosimy o kontakt Straż Miejska 13 432 04 14 Osoby chętne poznać na żywo Zdzisia i dać mu nowy domek zapraszamy do kontaktowania się: 783 258 425.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/pg/adopcjekrosno/photos/?tab=album&album_id=716126308546987

(* zdjęcia i tekst z „Psy Do Adopcji Krosno”)

Zdzisio przebywa w krośnieńskim przytulisku.

—————————————————————————————————–

KROPKA

Kropka to suczka, która przebywa w gospodarstwie rolnym w Poraju. Ponieważ jej właściciel posiada już kilka psów poprosił nas o znalezienie jej domu. Kropka ma 6 miesięcy i jest gotowa do adopcji. Telefon kontaktowy w tej sprawie:730 083 793

Więcej zdjęć: https://web.facebook.com/132285966959527/photos/?tab=album&album_id=604864439701675

———————————————————————————————–

DODI

Dodi to malutki około 7 letni psiak. Całe swoje życie spędził na łańcuchu. Jest pogodny i aktywny. Dopiero zaczyna swoją przygodę ze smyczą dlatego troszkę ciągnie.
Wobec innych psów z początku jest trochę dominujący i kontrolujący. Ma duża potrzebę znaczenia terenu, jednak może to być spowodowane obecnością innych psów w przytulisku i kojcem.
Zapraszamy chętnych do adopcji tego super psiaka!

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.495244750635145.1073741842.460048810821406&type=3

(* zdjęcia i tekst z „Psy Do Adopcji Krosno”)

Dodi przebywa w krośnieńskim przytulisku.

—————————————————————————————————-

PSY DO ADOPCJI KROSNO

https://www.facebook.com/adopcjekrosno/

—————————————————————————-

PSY DO ADOPCJI- SCHRONISKO „WESOŁY KUNDELEK” W LESKU

https://www.facebook.com/wesolykundelek

—————————————————————————

PSY DO ADOPCJI- JASŁO

https://www.facebook.com/psydoadopcjijaslo/photos_albums

—————————————————————————

PSY DO ADOPCJI- AZYL U MAJKI- WYSOKA STRZYŻOWSKA

https://www.facebook.com/AzylUMajki/photos_albums

—————————————————————————