Psy do adopcji

DEKS

Deks to fantastyczny, radosny pies uwielbiający zabawę i spacery. Jest bardzo bystry, reaguje na imię i przybiega na zawołanie. Jest wpatrzony w człowieka i bardzo lubi dzieci. Ze smyczą radzi sobie całkiem dobrze, choć w momentach nadmiernego pobudzenia , np. na widok sarny próbuje ciągnąć. Osoba, która poświeci trochę czasu na szkolenie Deksa, będzie miała wiernego i mądrego przyjaciela. Deks bardzo chętnie się uczy, w mig poją komendę „siad”.
Idealnie zachowuje czystość w kojcu.
Deks jest młodziutki, nie ma jeszcze roku i jest wielkości labradora, ale o bardziej smukłej sylwetce.
Jest zaszczepiony i wykastrowany. Przebywa w Krośnie pod opieką inspektorów OTOZ Animals.

Kontakt w sprawie adopcji: 600 548 706

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Ozzy

11.05.2017 do przytuliska trafił mały, rudy piesek. Ozzy został odebrany przez Straż Miejską wraz z inspektorem OTOZ Animals Krosno bezdomnej kobiecie, która używała przemocy wobec malutkiego pieska. Mamy informację, że bezdomna kobieta odwiązała pieska spod sklepu i przywłaszczyła sobie. Szukamy prawowitych właścicieli. Ozzy to młody, niewielki piesek. Ruda maść, jamnikowata długość, śmiejący pysk staffika a na dokładkę niebieskie oczy haszczaka. Piękny, wesoły samiec. Ma około 2-3 lat. Mimo swojej wesołości i pozytywnej energii każdy nagły ruch czy odgłos wywołuje u niego paraliż ze strachu. Osoby, które cokolwiek wiedzą na temat pieska proszone są o zgłoszenie się do OTOZ Animals Krosno. Właścicieli prosimy o kontakt: 13 432 04 14

(* zdjęcia i tekst z „Psy Do Adopcji Krosno”)

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————

BIAŁY KIEŁ

Kieł to samiec w typie syberian husky. Jest bardzo łagodny do ludzi, zarówno dzieci jak i dorosłych. Nie skacze ani nie podgryza. Jak przystało na psa północy lubi ruch – pięknie biega przypięty do pasa ale nie pogardzi również spacerem. Dużo przyjemności sprawia mu spacerowanie po łąkach, górkach i pagórkach. Odnajduje się również w warunkach miastowych, nie ma problemów z poruszaniem się w dużym natężeniu bodźców. Kieł to pies idealny, gdy poświeci mu się chwilkę na zaspokojenie podstawowych potrzeb to pięknie skupia się na przewodniku, jest uważny. Nie ciągnie na smyczy, nie jest uparty. W każdej chwili dookoła rozsiewa optymistyczne emocje. Spokojnie jeździ samochodem, choć pierwsze minuty wywołują delikatną ekscytację. Wiemy, że nie lubi zostawać sam w kojcu więc nie szukamy mu domu oferującego ogród w połączeniu z kojcem. Z suczkami się dogaduje, z samcami bywa różnie – jeśli inny pies zacznie „aferę” Kieł odpowiada bądź odchodzi. Kieł wazy ponad 38kg. Jest duży, dobrze zbudowany jednak spacer z nim nie sprawia dyskomfortu, Kieł pięknie dostosowuje się do człowieka. Trafił do przytuliska 31.03.2017 z ul Mięsowicza. Prosimy o udostępnianie pieska – to mądry, wychowany samiec, Adopcja 783 258 425.

Album:
https://web.facebook.com/pg/adopcjekrosno/photos/?tab=album&album_id=781099408716343

Pies przebywa w przytulisku w Krośnie.

(* zdjęcia i tekst z „Psy Do Adopcji Krosno”)

————————————————————————————————————————————————–

ARON

Aron trafił do przytuliska 16.01.2017 z ul Wieniawskiego. Wcześniej jednak był widywany na niemal każdej ul w Krośnie. To starszy piesek, praktycznie ślepy. Sytuacja z węchem też nie jest lepsza. Prosimy o pomoc w znalezieniu właściciela Aronka – może ktoś go rozpoznaje? ktoś go gdzieś widywał? Aronek ma problem z tylnymi łapkami. Pobyt w kojcu w żaden sposób mu nie pomoże dlatego pilnie szukamy właściciela. Jeśli właściciel się nie znajdzie to Aronek na już będzie potrzebował dt bądź ds!

Kontakt: 13 432 04 14 783 258 425

(* zdjęcia i tekst z „Psy Do Adopcji Krosno”)

Aron przebywa w krośnieńskim przytulisku.

——————————————————————————————-

TINA

„Tina, zabiorę cię stąd” tak szeptałam i sobie i jej do ucha kiedy podczas interwencji głaskałam po psim szkieleciku, kiedy luzowałam zaciśniętą maksymalnie obrożę przy łańcuchu, kiedy patrzyłam w te zrezygnowane oczy… Takie są często interwencje – najstraszniejsze kiedy bezradne… tym razem pomoc Tinie zajęła nam rok ale w końcu udało się. Jest w bezpiecznym kojcu i teraz najpilniejsze to znaleźć dla niech choć tymczasowy dom. Interwencja z Tiną zaczęła się rok temu – wtedy usłyszeliśmy że „teraz i tak wygląda dobrze” bo kilka miesięcy temu urodziła, jej szczenięta zostały utopione, a ona wykrwawiała się, nie jadła, chorowała i była bliska śmierci. Nie udzielono jej żadnej pomocy weterynaryjnej więc cudem zaczęło wracać do niej życie. Wróciła by nadal wisieć na łańcuchu przy miskach w których jedynie mogła pojawić się kasza, bo właścicielka nie widziała sensu żywić inaczej. Zrobiliśmy wszystko żeby zobaczył Tinę weterynarz, gmina, policja, gdyż właścicielka nie chciała jej oddać… Niestety mimo pism i wniosków urzędniczych nie udało się, nawet prokuratura umorzyła sprawę. Byliśmy bezsilni. Dopiero teraz, kiedy guz z listwy mlecznej urósł tak strasznie, właścicielka pod presją naszą i Gminy Chorkówka (tu wielkie podziękowania Pani Agnieszce B.) oddała sunię.
Obecnie Tina przebywa w kojcu i czeka na dom tymczasowy, w którym mogłaby dojść do siebie po czekającej ją ciężkiej operacji. Pierwsze badania już przeprowadziliśmy ale czekamy na miejsce dla niej.
Tinka jest około 6 letnią suczką w typie husky. Bardzo spokojna i łagodna, jakby świadoma swoich ciężkich przeżyć. W samochodzie jeździ bez kłopotów, na smyczy także jest grzeczna. Jest cudną i bezproblemową sunią.

Tina przeszła pod naszą opiekę, na nasz koszt będzie leczona i my będziemy szukać dla niej domu.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/pg/OTOZ-Animals-Krosno-132285966959527/photos/?tab=album&album_id=644817075706411

—————————————————————————————–

DODI

Dodi to malutki około 7 letni psiak. Całe swoje życie spędził na łańcuchu. Jest pogodny i aktywny. Dopiero zaczyna swoją przygodę ze smyczą dlatego troszkę ciągnie.
Wobec innych psów z początku jest trochę dominujący i kontrolujący. Ma duża potrzebę znaczenia terenu, jednak może to być spowodowane obecnością innych psów w przytulisku i kojcem.
Zapraszamy chętnych do adopcji tego super psiaka!

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.495244750635145.1073741842.460048810821406&type=3

(* zdjęcia i tekst z „Psy Do Adopcji Krosno”)

Dodi przebywa w krośnieńskim przytulisku.

—————————————————————————————————-

PSY DO ADOPCJI KROSNO

https://www.facebook.com/adopcjekrosno/

—————————————————————————-

PSY DO ADOPCJI- SCHRONISKO „WESOŁY KUNDELEK” W LESKU

https://www.facebook.com/wesolykundelek

—————————————————————————

PSY DO ADOPCJI- JASŁO

https://www.facebook.com/psydoadopcjijaslo/photos_albums

—————————————————————————

PSY DO ADOPCJI- AZYL U MAJKI- WYSOKA STRZYŻOWSKA

https://www.facebook.com/AzylUMajki/photos_albums

—————————————————————————